piątek, 1 grudnia 2017

Rozświetliliśmy skwer Radziwiłłów

Zbliżający się koniec roku przynosi dobre nowiny. Najpierw uspokojona Radzymińska, teraz doświetlenie skweru Radziwiłłów - przestrzeń w naszym najbliższym sąsiedztwie ulega poprawie.


Druga inwestycja nie byłaby możliwa, podobnie zresztą jak pierwsza, gdyby nie budżet partycypacyjny i projekt Krzyśka Michalskiego z naszego stowarzyszenia pod nazwą "Zielone Skwery Pragi" (doczekał się dwóch kontynuacji). To właśnie w ramach tego projektu powstają nowe lub doposażane są już istniejące sąsiedzkie tereny zielone na Pradze. 

Takim zaniedbanym terenem był w pewnym sensie skwer Radziwiłłów - co prawda wymieniono na nim w przeszłości ławki i nawierzchnię alejek, ale zapomniano o oświetleniu, przez co przestrzeń niezbyt zachęcała do przebywania w niej wieczorową porą. 
Od lat staraliśmy się, jako stowarzyszenie, zwrócić uwagę włodarzy na tę przestrzeń - najpierw doprowadzając do nadania bezimiennemu skwerowi nazwy upamiętniającej małżeństwo zasłużonych dla Pragi filantropów, Marię i Michała Radziwiłłów, następnie ratując część drzew przed dziwną wycinką. Doposażenie skweru w latarnie, to kolejny element zmian (i zapewniamy, że nie ostatni). Poniżej kilka zdjęć z montażu oraz dzisiejszej premiery oświetlenia :)


Przestrzeń zyskała na jakości Na zakończenie składamy serdeczne podziękowania pracownikom Wydziału Infrastruktury, która to jednostka nadzorowała realizację projektu z BP: Agnieszce Uhle i przede wszystkim Pani Naczelnik, Agnieszce Zawistowskiej :) Bez Waszego wsparcia nie udałoby się osiągnąć takiego dobrego efektu końcowego. Dziękujemy!

Brak komentarzy :