sobota, 23 grudnia 2017

Ciepłe Święta. Wreszcie. Dzięki c.o.

Tytuł dzisiejszego wpisu może być nieco mylący. Od paru lat przyzwyczailiśmy się, że w Święta Bożego Narodzenia nie towarzyszy nam siarczysty mróz i pokrywa śnieżna (choć może w tym roku będzie inaczej) i jest generalnie ciepło, jak na grudzień. Nie mogli o tym samym powiedzieć lokatorzy wielu budynków komunalnych, w których jedynym źródłem ciepła był często elektryczny grzejnik.

Od tego roku to się zmieniło. Po  kilku budynkach na Łochowskiej, podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej w połowie listopada br., przyszedł czas na Korsaka (nr 7) i Radzymińską (nr 8, 53, 55/57 i 61), które po "zmobilizowaniu" urzędników (w czym mieliśmy swój udział, wymieniając z BPL i ZGN maile, telefony oraz przez bezpośrednie rozmowy) udało się podłączyć do centralnego przed Świętami.


Zaraz po świętach ogrzewanie zostanie uruchomione przy Radzymińskiej 60, a już wkrótce ciepło powinno popłynąć również w grzejnikach kolejnych budynków przy Łochowskiej.Sprawdziliśmy. Jest naprawdę ciepło :) Teraz czas na remonty klatek, mieszkań, elewacji i podwórek.

Brak komentarzy :