To co ostatnio zbulwersowało wielu mieszkańców, to sprawa płotu, którym ZGN odgrodził "swoją" kamienicę przy Nieporęckiej 8 od Wspólnoty przy Tarchomińskiej 7. Płotem zostało podzielone nie tylko wspólne do tej pory podwórko, ale i unikatowa dwustronna kapliczka. Udaliśmy się na miejsce i sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda na pozostałych podwórkach stanowiących własnościowy miks.
Nieporęcka 8 - bariera nr 1 (stalowa brama)
Kapliczka na tle niedawno ustawionego płotu
Widok na drugą stronę kapliczki od Tarchomińskiej 7 (Wspólnota) - ze względu na brak altany śmietnikowej (o budowę wspólnej dla obu kamienic - wspólnotowej i komunalnej - występowała WM) kontenery stoją w przejeździe bramowym utrudniając poruszanie się
Brama od strony Tarchomińskiej
Na pozostałych posesjach sytuacja wygląda następująco:
Komunalna Tarchomińska 1 oddzielona płotem od inwestycji deweloperskiej przy Nieporęckiej 2 - śmieci, podobnie jak we wcześniej opisanym przypadku zalegają w przejeździe bramowym.
Choć w przejeździe bramowym oraz...
... w kamienicy znajdują się lokale, gdzie można byłoby zorganizować punkt wyrzucania śmieci...
Pozytywnym przykładem współdzielenia przestrzeni są natomiast budynki przy Nieporęckiej 6 (wspólnota) i Tarchomińskiej 5 (ZGN)...
... oraz Nieporęckiej 12 i 12 A (Wspólnoty) i Tarchomińskiej 11 (ZGN)
Choć i w tym ostatnim przypadku problemem pozostają śmieci, dla których brakuje wiaty - mimo wskazywania na ten cel pustostanu w parterze budynku komunalnego.
Abstrahując od kwestii grodzeń być może najlepszym rozwiązaniem problemu lokalizacji śmietników mogłoby być usytuowanie kontenerów w przestrzeni ulicy - przykład z Hiszpanii na zdjęciu poniżej.
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz