sobota, 2 grudnia 2017

Podwórko płotem przegrodzone

Dziś krótko o Nieporęckiej i Tarchomińskiej, gdzie mamy do czynienia ze swoistym własnościowym miksem - obok budynków komunalnych powstały nowe wspólnoty mieszkaniowe wykształcone z inwestycji deweloperskich, jak i wspólnoty z udziałem miasta, w których część właścicieli wykupiła mieszkania.

To co ostatnio zbulwersowało wielu mieszkańców, to sprawa płotu, którym ZGN odgrodził "swoją" kamienicę przy Nieporęckiej 8 od Wspólnoty przy Tarchomińskiej 7. Płotem zostało podzielone nie tylko wspólne do tej pory podwórko, ale i unikatowa dwustronna kapliczka. Udaliśmy się na miejsce i sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda na pozostałych podwórkach stanowiących własnościowy miks. Nieporęcka 8 - bariera nr 1 (stalowa brama) 


Kapliczka na tle niedawno ustawionego płotu 


Widok na drugą stronę kapliczki od Tarchomińskiej 7 (Wspólnota) - ze względu na brak altany śmietnikowej (o budowę wspólnej dla obu kamienic - wspólnotowej i komunalnej - występowała WM) kontenery stoją w przejeździe bramowym utrudniając poruszanie sięBrama od strony Tarchomińskiej

Na pozostałych posesjach sytuacja wygląda następująco:Komunalna Tarchomińska 1 oddzielona płotem od inwestycji deweloperskiej przy Nieporęckiej 2 - śmieci, podobnie jak we wcześniej opisanym przypadku zalegają w przejeździe bramowym.Choć w przejeździe bramowym oraz... ... w kamienicy znajdują się lokale, gdzie można byłoby zorganizować punkt wyrzucania śmieci...

Pozytywnym przykładem współdzielenia przestrzeni są natomiast budynki przy Nieporęckiej 6 (wspólnota) i Tarchomińskiej 5 (ZGN)...... oraz Nieporęckiej 12 i 12 A (Wspólnoty) i Tarchomińskiej 11 (ZGN)Choć i w tym ostatnim przypadku problemem pozostają śmieci, dla których brakuje wiaty - mimo wskazywania na ten cel pustostanu w parterze budynku komunalnego.

Abstrahując od kwestii grodzeń być może najlepszym rozwiązaniem problemu lokalizacji śmietników mogłoby być usytuowanie kontenerów w przestrzeni ulicy - przykład z Hiszpanii na zdjęciu poniżej.Brak komentarzy :