wtorek, 26 września 2017

Niedzielny spacer po ulicach Szmulek

Spacery historyczne po okolicy powoli stają się specjalnością naszego stowarzyszenie. W ostatnią niedzielę, w ramach drugiego dnia pikniku "Pożegnanie lata" zorganizowaliśmy kolejny, trzeci w tym i czwarty na przestrzeni ostatnich dwóch lat nieodpłatny spacer dla mieszkańców i turystów.

Poprzednie spacery dotyczyły rewitalizacji, towarzyszyły otwarciu Domu Sąsiedzkiego oraz urodzinom Pragi. W rolę przewodnika po raz kolejny wcielił się Krzysiek Michalski z naszego stowarzyszenia. 

Poniżej krótka fotorelacja ze spaceru - jego uczestniczy przeszli się Siedlecką, Grajewską, Łochowską, Otwocką, Łomżyńską i Kawęczyńską docierając na końcu do Drucianki i spichlerza Michla przy Objazdowej. Rozmawialiśmy o historii i aktualnej sytuacji wielu cennych zabytków takich jak drewniak Burkego, czy właśnie obiekty poprzemysłowe.

Spragnionych kolejnych spacerów zapewniamy, że to nie ostatni spacer w tym roku. Ponownie spotykamy się 7 października, w ramach spaceru organizowanego we współpracy z Biurem Polityki Lokalowej po pracowniach rzemieślniczych ulicy Kawęczyńskiej i Drucianki. O szczegółach będziemy wkrótce informować.

Brak komentarzy :