sobota, 28 stycznia 2017

Dom Sąsiedzki otwarty!

Udało się. Dom sąsiedzki przy Łochowskiej 31 został dziś uroczyście otwarty. Na inauguracji nie zabrakło członków naszego stowarzyszenia. Dopisali również mieszkańcy, nie tylko ze Szmulek (i Pragi), ale również innych dzielnic.


Podwórko między budynkami przy Łochowskiej i Łomżyńskiej - po prawej stronie Łochowska 31 (kamienica z muralem), siedziba domu sąsiedzkiego

Dzisiejszą imprezę rozpoczął spacer historyczny po Szmulkach i Michałowie, który poprowadził nasz kolega, Krzysztof Michalski. Uczestnicy spaceru mieli okazję w przystępny sposób poznać najważniejsze fakty z historii tej części Pragi, zobaczyć najciekawsze zabytki (zajezdnię, drewniak, dworek Świętochowskiego, Bazylikę, Druciankę, spichlerz Michla, czy Fabrykę Trzciny), a także dowiedzieć się, jaki los czeka niektóre z tych obiektów w związku z programem rewitalizacji i innymi działaniami miasta oraz dzielnicy.


Idziemy oglądać dworek Świętochowskiego


Krzysztof opowiada o historii Drucianki i o Karolu Wójciku


Tymczasem w domu sąsiedzkim trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia gości

Po prawie dwugodzinnym spacerze cała grupa ok. 14:00 dotarła na Łochowską. Na przybyłych czekały animatorki domu sąsiedzkiego, urzędnicy z Centrum Komunikacji Społecznej, a także ekipa telewizyjna. Nie zabrakło poczęstunku i ciepłych napoi. W swobodniejszej atmosferze można było porozmawiać o potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców.


Goście już są :)Zachęcamy, aby korzystać z pomieszczeń i oferty domu sąsiedzkiego. To miejsce dla nas wszystkich. Warto przyjść, zobaczyć, zapoznać się z propozycjami, ale i zaproponować swoje pomysły. Dom sąsiedzki ma być otwarty od poniedziałku do niedzieli :)

Brak komentarzy :