poniedziałek, 25 września 2017

Piknik "Pożegnanie lata" i praska potańcówka

Za nami kolejny piknik "Pożegnanie lata", którego data zbiega się z datą organizowanych wcześniej przez nasze stowarzyszenie "Dni Szmulowizny i Michałowa". Nadszedł czas połączyć siły dla jeszcze lepszego efektu. Na uczestników czekała masa atrakcji - kiermasz, koncerty, pokazy kina, rozgrywki sportowe, teatr, czy potańcówka o czym dalej.

W tym roku zostaliśmy jednym ze współorganizatorów pikniku - obok organizatorów - dzielnicy, sejmiku wojewódzkiego, Oratorium i parafii.


Oprócz działań promocyjnych braliśmy udział w organizacji potańcówki (ze środków przyznanych w ramach minigrantu udało się przygotować i wydrukować Praski Śpiewnik), a także zorganizowaliśmy drugiego dnia pikniku historyczny spacer po okolicy, który poprowadził Krzysiek Michalski. Mieliśmy też swoje stoisko - wspólnie z Radą Seniorów, gdzie m.in. zachęcaliśmy do sprzątania po czworonożnych pupilach i promowaliśmy mapę-przewodnik po okolicy, który opracował Krzysiek.


Krzysiek i Janusz z naszego stowarzyszenie prezentują mapę "Szmulowizna i Michałów per pedes" - mapkę mogli otrzymać wszyscy chętni na stoisku.
Praski Śpiewnik cieszył się powodzeniem wśród uczestników potańcówki :)

Poniżej krótka relacja fotograficzna i kilka spostrzeżeń.


Cieszy wykorzystanie potencjału placu przed Bazyliką - jego funkcji handlowych... 

...i kulturalnych 

Największą atrakcją dnia okazały się koncerty zespołów grających tradycyjną muzykę warszawską - Kapeli Warszawskiej, CzessBand i Całej Pragi Śpiewa, a także towarzysząca ich koncertom potańcówka.

Historia zatoczyła koło - przed wojną na tym placu odbywały się potańcówki :) 


Mamy nadzieję na powtórkę za rok z jeszcze większą liczbą atrakcji. Z kwestii technicznych do rozważenia - być może warto inaczej ustawić scenę, np. frontem w kierunku Bazyliki. O tym warto podyskutować przy okazji kolejnych imprez. 

Za współpracę dziękujemy parafii i Oratorium :), a za udzielone wsparcie Teatrowi Baj (przekazał nam bilety, płyty i torby, do których dołączyliśmy książeczki i słodkie upominki dla dzieci uczestniczących w konkursach), a także CAL za wsparcie w organizacji potańcówki :).

Brak komentarzy :