czwartek, 7 września 2017

Co dalej z Młynem Michla?

Czerwiec br. był niespodziewanie udany dla dalszych losów zabytkowego spichlerza Michla przy Objazdowej, o którego zachowanie i rewitalizację walczymy od lat. W efekcie wspólnych działań praskich społeczników, w tym naszego stowarzyszenia (vide majowa uchwała DKDS), wykwaterowywanych z Podskarbińskiej rzemieślników, a także miasta, udało się doprowadzić do wprowadzenia do Wieloletniej Prognozy Finansowej inwestycji pod nazwą "Praski Dom Rzemiosła". PDR ma powstać właśnie w dawnym kompleksie młyńskim.Postanowiliśmy iść za ciosem i sprawdziliśmy co dalej z zabytkiem. Zapytaliśmy u źródła, tj. w ZGN i Zarządzie Mienia m. st. Warszawy, które otrzymało środki na stworzenie PDR. Poniżej zamieszczamy odpowiedzi. 


Dobrą informacją jest ta, że w tym roku ruszą prace zabezpieczające. Pierwsze efekty zresztą widać, choć wygląda to tak sobie (wyłożenie ekokratką podpiwniczenia portierni oraz budowa muru od strony Trasy Świętokrzyskiej). Zobaczcie sami.

Tak czy inaczej sprawę będziemy nadal monitorować. Mamy również nadzieję na włączenie mieszkańców w proces przygotowywania koncepcji zagospodarowania spichlerza. 

Brak komentarzy :