niedziela, 28 sierpnia 2016

Spacerem po Szmulkach o rewitalizacji

W sobotnie przedpołudnie prawie 100 osób stawiło się na organizowany przez Muzeum Warszawskiej Pragi i nasze stowarzyszenie w ramach cyklu "Wokół rewitalizacji" spacer po Szmulkach. W roli przewodnika wystąpił członek PSM Michałów, Krzysztof Michalski.


Uczestnicy spaceru z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o historii tego rejonu Warszawy, ludziach, którzy na przestrzeni ostatnich stu lat tworzyli potencjał Szmulek - arystokratach, robotnikach tutejszych fabryk, intelektualistach, czy osobach duchownych. 

Przedstawiona została historia budowy Trasy Świętokrzyskiej, nasze zabiegi o ocalenie parku czy dawnego jordanka przy ul. Siedleckiej, przewodnik opowiadał również o pomysłach na Młyn Michla oraz o losie zabudowań "Drucianki". Omawiane były też planowane przez miasto działania rewitalizacyjne związane z przyłączaniem kamienic komunalnych do sieci ciepłowniczej oraz ich kompleksowymi remontami. 

Wycieczkę po około 3 godzinach zakończyliśmy na ul. Grodzieńskiej. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć ze spaceru oraz relację filmową.Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatni taki spacer. O kolejnych inicjatywach będziemy informować na bieżąco na naszym blogu.

Brak komentarzy :