czwartek, 28 listopada 2013

Remont Kawęczyńskiej – dobre wieści?

Wygląda na to, że nasze starania o wymianę podjazdów bramnych na ul. Kawęczyńskiej przynoszą efekty. Sprawa przycichła ostatnio, Kawęczyńska została oddana do użytku i prezentuje się całkiem dobrze.

Pozostały nieszczęsne podjazdy bramne z kamienia polnego, uciążliwe dla pieszych i niepasujące do tej reprezentacyjnej ulicy. Tutaj można poczytać o tej sprawie: "Co stało się z zabytkowym brukiem z Kawęczyńskiej?" . Tutaj wpis: "Odpowiedzi na nasze postulaty i pytania dotyczące remontu ulicy Kawęczyńskiej."

26 listopada br. na stronach Urzędu Dzielnicy Prag Płn. pojawiło się ogłoszenie o przetargu na:„Wymianę nawierzchni na wjazdach bramowych na ul. Kawęczyńskiej na odcinku Ząbkowska-Otwocka w Warszawie”.

Na 29 podjazdach ma zostać ułożona nawierzchnia z regularnej kostki granitowej o takich parametrach:

- klasa I, 

- gatunek I,

- wymiar zasadniczy – wysokość 12 cm.

Cieszymy się!

Dodatkowo, otrzymaliśmy też do wiadomości pismo Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, informujące o planowanych na 18 grudnia „oględzinach w sprawie zgodności robót budowlanych” na wyremontowanym odcinku Kawęczyńskiej. Jest to efekt naszego pisma w sprawie uciążliwych podjazdów skierowanego do Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych: Pełnomocnik przekazał sprawę do PINB.

I znów się cieszymy, bo działanie i pisanie przynosi efekty!

Oczywiście pozostają inne sprawy, jak wymiana betonowego bloku na elegancki słup ogłoszeniowy pod Bazyliką czy uporządkowanie przedziwnego zestawienia - wiata-kiosk-wiata-nieczynny kiosk - na przystanku tramwajowym...

Brak komentarzy :