niedziela, 28 maja 2017

Dzień Sąsiada 2017

Po kilkuletniej przerwie wróciliśmy do wiosennej tradycji organizowania Dnia Sąsiada. Tym razem nie na Kawęczyńskiej 43, jak chociażby w 2013 i 2014 r., ale na tyłach Domu Sąsiedzkiego przy Łochowskiej 31.

Sąsiedzkie święto było okazją do podsumowania części inicjatyw, które od kilku miesięcy odbywają się w tym miejscu. Temu celowi służyła plenerowa wystawa zdjęć przedstawiających niektóre inicjatywy. Część twarzy pewnie rozpoznajecie :)


Zabaw i różnych aktywności nie brakowało. Było wspólne przygotowywanie posiłków (nieocenieni Sylwek i Małgosia wiedli prym w polowej kuchni), był sąsiedzki spacer, który po okolicy poprowadził Krzysiek Michalski z naszego stowarzyszenia, była wreszcie literacka kuchnia polowa Fundacji Zmiana z Marią i Weroniką Dąbrowskimi na czele. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych uczestników imprezy, cieszyło się stoisko dziecięce zorganizowane przez Anię z sąsiedztwa, na którym m.in. z dmuchanych balonów można było stworzyć fantastyczne kształty.

Największe uznanie należy się Majce i Luize, animatorkom Domu Sąsiedzkiego za koordynację wydarzenia, świetne pomysły i trzymanie ręki na pulsie, a także za wsparcie - Fundacji Hereditas, M. st. Warszawa, Dzielnicy Praga Północ, Muzeum Pragi i wielu innym.

Mamy nadzieję spotkać się w tym samym miejscu za rok. Poniżej krótka galeria zdjęć.
Brak komentarzy :