poniedziałek, 24 października 2016

Rozświetlmy ulicę Kawęczyńską na Święta

W ubiegłym roku zachęcaliśmy mieszkańców do rozświetlenia na Święta balkonów i budynków, w których mieszkają. Teraz poszliśmy za ciosem i wystąpiliśmy do Zarządu Dróg Miejskich z propozycją objęcia tegoroczną iluminacją świąteczną ulicy Kawęczyńskiej, na odcinku od ulicy Ząbkowskiej do ulicy Objazdowej.


Do tej pory iluminacje kończyły się zawsze na Ząbkowskiej. Warto to zmienić, zwłaszcza, że Kawęczyńska jest jedną z najładniejszych ulic na Pradze Północ, z zachowaną zabudową pierzejową, w większości z okresu przed I wojną światową i z lat 20. XX w., w 2013 r. przeszła generalny remont polegający m.in. na wymianie nawierzchni, odtworzeniu historycznej kostki na odcinku Ząbkowska-Folwarczna i montażu stylowych latarń-pastorałów warszawskich, które znacząco poprawiły komfort przebywania w tej przestrzeni. 


Przy ul. Kawęczyńskiej znajduje się wiele cennych zabytków, takich jak m.in. dawna Fabryka Farb Graficznych, zabudowania zajezdni tramwajowej Praga, drewniak Burkego, dworek Feliksa Świętochowskiego, czy wreszcie jeden z największych i najpiękniejszych kościołów Warszawy - monumentalna Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego.

Iluminacja świąteczna, do tej pory kończąca się na ul. Ząbkowskiej, jeszcze mocniej podkreśliłaby unikalny charakter ulicy Kawęczyńskiej, a także wpłynęłaby pozytywnie na odbiór przez mieszkańców zmian dotyczących poprawy estetyki przestrzeni publicznej, realizowanych m.in. w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.
Mamy nadzieję, że ZDM przychyli się do naszej inicjatywy i Kawęczyńska rozbłyśnie na tegoroczne Święta. 

Brak komentarzy :