niedziela, 26 czerwca 2016

Meldunek z pola walki z blaszanymi kontenerami

Determinacja popłaca. Po kilku miesiącach urzędniczych batalii, wysyłaniu pism, maili i telefonach udało się usunąć z ulic Szmulek i Michałowa zarządzanych przez dzielnicę kosze na odpady tekstylne PCK.


Tematem nielegalnie zalewających polski krajobraz koszy interesujemy się od dawna. Miarka się przebrała, gdy w okolicy doliczyliśmy się ponad 20. Wspólnie z poprzednim burmistrzem oraz Zarządem Praskich Terenów Publicznych doprowadziliśmy do ich zabrania z ulic Pragi.

Niestety, jesienią pozostali członkowie Zarządu wspólnie z ZGN wydali zgodę PCK na postawienie ok. 20 nowych w różnych punktach Pragi Północ (dla porównania na Żoliborzu PCK ustawiło jedynie na dwa kosze). 

Zaczęliśmy nagłaśniać temat, gdyż koszy było po prostu za dużo i stanęły w najbardziej widocznych miejscach: pod oknami mieszkańców, na trawnikach itp. Wokół jak zwykle zaczęły walać się śmieci. Interwencja poskutkowała. Część koszy została zabrana (będziemy jeszcze interweniować w RSM Praga w sprawie pojemników  stojących na ich placach). Trawniki nie zostały zrekultywowane...

Brak komentarzy :