sobota, 11 czerwca 2016

Nowe kosze na śmieci dla Szmulek

Na pewno mieliście już okazję dostrzec zwiększoną liczbę koszy na śmieci w trójkącie ulic Kawęczyńska-Radzymińska-Grajewska. Zostały ustawione na naszych ulicach pod koniec maja. Ich pojawienie się to efekt starań Krzysztofa Michalskiego z naszego stowarzyszenia, który w sprawie deficytu koszy na śmieci na ulicach Szmulek i Michałowa prowadził rozmowy z Urzędem Dzielnicy i Zarządem Praskich Terenów Publicznych.

Nowe kosze betonowe w liczbie 20 stanęły m.in.:


na skrzyżowaniu Siedleckiej i Michałowskiej,


na chodniku przy Bazylice i przy wejściu do przychodni na Otwockiej,


przy przejściu dla pieszych przez Kawęczyńską (skrzyżowanie z Al. Tysiąclecia),


na Folwarcznej/skrzyżowanie z Siedlecką,


na Folwarcznej/skrzyżowanie z Kawęczyńską,


w pobliżu dwóch placówek przedszkolnych na Wołomińskiej...

oraz w innych miejscach, np. przy piekarni na Jadowskiej, na Grajewskiej, przy studni wody oligoceńskiej na Łochowskiej, czyli wszędzie tam gdzie krzyżują się szlaki piesze i gdzie do tej pory brakowało koszy. Mamy nadzieję, że kilka się jeszcze pojawi, bo widzimy luki w systemie. Tym bardziej, że nie jest to nasza pierwsza interwencja na rzecz zwiększenia liczy koszy na śmieci na ulicach naszej dzielnicy

Szczególne podziękowania za całą akcję należą się pracownikom ZPTP, dyrektorowi Maciejowi Wójtowiczowi oraz kierownikowi jednego z zespołów, Dariuszowi Gapysowi. 

Możecie nam pomóc w działaniach zgłaszając nowe lokalizacje (uwaga: tereny spółdzielni rządzą się niestety swoimi prawami) oraz głosując na projekt Krzysztofa zgłoszony do tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego (projekt ogólnodzielnicowy): Nowe kosze na śmieci i psie odchody dla całej Pragi - kliknij.

Brak komentarzy :