wtorek, 5 sierpnia 2014

Spacery po Pradze - Stowarzyszenie pyta, Urząd odpowiada

Na początku lipca br. Urząd Dzielnicy Praga Północ na swoim facebookowym profilu poinformował o organizacji cyklu spacerów po naszej Dzielnicy pod hasłem "Przejdź na Pragę".

Promocyjna ulotka prezentująca trasy poszczególnych spacerów uzupełniona była o informację na temat finansowania wycieczek. Wynika z niej, że wszystkie spacery finansowane są ze środków Urzędu Dzielnicy. 

Z ciekawości przeanalizowaliśmy trasy i okazało się, że pominięto np. Michałów, z tak cennymi dla Pragi zabytkami jak Bazylika NSJ, Młyn Michla, czy Drucianka, ale też nie uwzględniono słynnego Pałacyku Konopackiego, czyli jednego z symboli Nowej Pragi. Zaintrygowało nas też miejsce rozpoczęcia wszystkich spacerów, tj. Park Praski. 

Wokół spacerów rozgorzała na Facebooku ciekawa dyskusja, m.in. z udziałem przewodników warszawskich. My natomiast postanowiliśmy zapytać o nie w Urzędzie Dzielnicy, więc przygotowaliśmy wniosek o dostęp do informacji publicznej.


Dziś otrzymaliśmy odpowiedź sygnowaną przez zastępcę Burmistrza, Panią Edytę Federowicz, którą w całości publikujemy poniżej. 

Okazuje się, że Dzielnica wysłała zapytania ofertowe do 3 podmiotów. Wygrała oferta na kwotę 12,5 tys. zł. Tyle ma łącznie kosztować realizacja spacerów oraz druk folderu promocyjnego (spacerownika). 

Spacery zaczynają się w Parku Praskim, bo to podobno punkt dobrze skomunikowany i znany nie tylko prażanom. Jest też zachęta, abyśmy zgłaszali propozycje tras w przyszłości. Spacery mają być organizowane w kolejnych latach. 


Czasem warto być dociekliwym i korzystać z możliwości, jakie obywatelom daje ustawa o dostępie do informacji publicznej. 

Ps. celowo zamazaliśmy dane oferentów.

KMI

Brak komentarzy :