niedziela, 17 lipca 2016

Zwycięzcy budżetu partycypacyjnego 2017 na Pradze Północ

Kolejna edycja budżetu partycypacyjnego za nami. Głosowanie okazało się łaskawe zarówno dla Pragi, jak i dla naszego stowarzyszenia. 


Aż 5 projektów firmowanych przez naszych członków, Krzysztofa Michalskiego i Konrada Marczyńskiego, znalazło uznanie prażan i zostanie zrealizowanych w 2017 r.:

- Kolejne zielone skwery Pragi,
- Nowe kosze na śmieci i psie odchody dla całej Pragi,
- Rozświetlamy Park Praski,
- Praska Aleja Sław,
- Poprawki po budowie II linii metra.


Łącznie mieszkańcy i sympatycy Pragi wybrali do realizacji rekordowe 37 projektów - 17 ogólnodzielnicowych oraz po 10 w obszarach nr 1 i 2. Tutaj znajdziecie szczegółowe informacje.

Nas cieszy fakt, że oprócz naszych projektów zostały wybrane również projekty, które współpromowaliśmy, m.in. Zielona Ząbkowska, Zielona Targowa, wiaty dla rowerów, tablice informacyjne o zabytkach, czy rota regały na książki. Cieszy fakt, że prażanie po raz kolejny wybrali projekty zielone, ekologiczne i dotyczące estetyki przestrzeni publicznej.

Czekamy na ich realizację, a także bacznie przyglądamy się powolnej realizacji projektów z minionych edycji. Wkrótce napiszemy więcej o działaniach praskich i miejskich urzędników w tej kwestii.

Brak komentarzy :