piątek, 1 lipca 2016

Kolejne reklamy znikają z ulic Pragi Północ

O walce o lepszą przestrzeń, wolną od nielegalnych reklam, piszemy od dawna. Czas pochwalić się kolejnymi sukcesami.

Tym razem ulice Tarchomińska, Ząbkowska i Korsaka. Po naszej interwencji w Wydziale Architektury, ZGN oraz miejskim Wydziale Estetyki Przestrzeni Publicznej zniknęły reklamy szpecące elewacje zabytkowych kamienic Tarchomińska 1 oraz Ząbkowska 39A. Zgodnie z planem miejscowym dla Pragi Centrum nie powinno ich tam być. 

Tak było jeszcze kilka tygodni temu:
Tak jest obecnie:
Niestety, podczas odrywania przyklejonych tablic, została uszkodzona elewacja. Mamy nadzieję, że ZGN wyegzekwuje jej naprawę.

Kolejną agresywną formę przyciągnięcia klientów prezentuje właściciel punktu gastronomicznego przy Ząbkowskiej 54. Ofiarą jego reklam padła elewacja kamienicy w miejscu, gdzie znajduje się zabytkowa kapliczka. Mamy nadzieję, że wkrótce te reklamy znikną.Patrząc jednak, jak właściciele podchodzą do przepisów prawa, również drogowego, droga do sukcesu nie będzie prosta.


Reklam ubywa, ale wciąż są na Pradze miejsca wymagające naszych wspólnych działań, takie jak np. Ząbkowska 13.Pomóżcie nam walczyć z reklamozą, np. wysyłając maile ze zdjęciami i adresami reklam na adres stowarzyszenie.michalow@gmail.com!

Zweryfikujemy ich legalność.

Brak komentarzy :