środa, 20 lipca 2016

Sukces Mieszkańców. Przejście na Rzeszotarskiej wróciło!

Udało się. Mimo różnych przeciwności, po prawie dwóch latach od zainicjowania przez nasze stowarzyszenie akcji ZDM przywrócił przejście dla pieszych przez Al. Solidarności na wysokości ul. H. Rzeszotarskiej.


Fot. ZDM

Przypomnijmy najważniejsze fakty. Przejście na Rzeszotarskiej funkcjonowało w okresie budowy metra, znacząco (o pół kilometra w jedną stronę) skracając dystans dzielący Nową i Starą Pragę. Po zakończeniu budowy drogowcy je zlikwidowali, co spotkało się ze sprzeciwem mieszkańców. 

Zainicjowaliśmy akcję zbierania podpisów pod  petycją o przywrócenia przejścia i przystanku autobusowego w kierunku Targówka. Poprzez zaprzyjaźnione strony internetowe, w tym szczególnie profil Targowej dla Ludzi i przy wsparciu wielu mieszkańców, zebraliśmy ok. 900 podpisów, które przedłożyliśmy decydentom wraz z petycją.


Podpisy zbierali duzi i mali mieszkańcy Pragi

Presja społeczna poskutkowała, choć nie obyło się bez kontrowersji - niektórzy próbowali zahamować prace. ZDM przywrócił przejście wraz z sygnalizacją. Ma wrócić również przystanek


Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do przywrócenia przejścia - władzom miasta, dyrekcji ZDM, mieszkańcom, którzy podpisali petycję, osobom zbierającym podpisy, w tym Eli i Tomkowi, a także koordynatorom akcji z ramienia naszego stowarzyszenia - Konradowi Marczyńskiemu i Krzyśkowi Michalskiemu. Razem możemy więcej :)

Brak komentarzy :