sobota, 12 marca 2016

Nowe stacje Veturilo od następnego roku również na Michałowie

Przed kilkoma tygodniami opublikowany został raport z przeprowadzonych na jesieni ubiegłego roku konsultacji społecznych, które dotyczyły formuły działania systemu roweru publicznego Veturilo po 2016 roku. 


Zdjęcie: Wikipedia

Oprócz wielu kwestii technicznych dotyczących funkcjonowania Veturilo uczestnicy konsultacji mogli wskazywać nowe lokalizacje stacji. Również członkowie naszego stowarzyszenia oraz mieszkańcy Szmulek i Michałowa aktywnie zabiegali na spotkaniach konsultacyjnych oraz w głosowaniu internetowym o stację warszawskiego roweru publicznego w rejonie pętli Kawęczyńska-Bazylika. 

Powodów lokalizacji stacji rowerów w naszej okolicy jest wiele - znajduje się tutaj m.in. szkoła wyższa, kilka szkół podstawowych, gimnazjów oraz średnich, hostele, Fabryka Trzciny, DOSiR oraz Bazylika NSJ przyciągająca tysiące turystów. Ponadto Veturilo świetnie może uzupełniać transport publiczny w tej części Pragi.

Udało się. Stacja w naszej okolicy została uwzględniona w I wariancie rozwojowym Veturilo i powinna powstać w przyszłym roku.


Proponujemy, by zlokalizować ją przy Wyższej Szkole Menedżerskiej, w obszarze objętym monitoringiem. Właśnie tę lokalizację zgłosił w 2014 r. do budżetu partycypacyjnego Krzysztof Michalski z naszego stowarzyszenia. Wtedy nie powstała, ale co się odwlecze...


Dobrych wieści jest więcej. W naszej najbliższej okolicy powstaną jeszcze stacje w pobliżu Pelcowizny na Radzymińskiej oraz przy przystanku autobusowym na Korsaka.

Czekamy zatem na 2017 rok i realizację zapowiedzi władz miasta odnośnie Veturilo na Szmulkach i Michałowie.

2 komentarze :

Anonimowy pisze...

Wreszcie. Super ze stacja powstanie

tomek pisze...

Niestety, lokalizacja stacji w tymmiejscu ma dwa duże minusy - zajęto duzy fragment trawnika, choć wokół i tak mnóstwo betonu, a poza tym stacja jest niewidoczna dla kamery miejskiego monitoringu, umieszczonej na rogu Otwockiej i Kawęczyńskiej. Objęcie stacji monitoringiem miejskim, zdaniem ZDM-u, miało być warunkiem koniecznym lokalizacji stacji. A tak rowery będą bardzo narażone na dewastację i kradzieże.