wtorek, 5 stycznia 2016

Nowe punkty bezprzewodowego dostępu do Internetu na Pradze Północ

Z końcem grudnia 2015 r., rzutem na taśmę, udało się w naszej dzielnicy zrealizować jeden z najwyżej ocenionych przez mieszkańców (sądząc po liczbie oddanych głosów) projektów zgłoszonych do pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego.


Projekt, który do BP zgłosili koledzy i koleżanki z Towarzystwa Przyjaciół Pragi, dotyczył stworzenia na Pradze sieci punktów darmowego dostępu do bezprzewodowego Internetu (WI-FI). O dokładnej lokalizacji hot spotów mogli zadecydować mieszkańcy w specjalnej internetowej ankiecie, która została przeprowadzona przez Urząd Dzielnicy w styczniu i lutym ubiegłego roku. 

Dzięki m.in. wysiłkom naszego stowarzyszenia i zachęceniu do głosowania mieszkańców Szmulek i Michałowa, 3 hot spoty (z 15 wskazanych w ankiecie przez mieszkańców Pragi) powstały właśnie w naszej najbliższej okolicy: przy Bazylice, w Parku na Kawęczyńskiej oraz na rogu Korsaka i Radzymińskiej. Wszystkie punkty dostępu oznaczone są niebieską tabliczką z napisem HOT SPOT.Łączny koszt realizacji projektu wyniósł 370 tys. zł (o 30 tys. mniej, niż zakładał zwycięski wniosek w ramach BP). 

Stworzenie punktów dostępu do Internetu najlepiej pokazuje, jak budżet partycypacyjny może zmienić najbliższą okolicę. My wciąż czekamy na realizację projektów poprawiających bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na ulicach Starej i Nowej Pragi oraz Szmulowizny (niezrealizowane w 2015 r. zwycięskie projekty z 1. edycji BP oraz zwycięski projekt dotyczący m.in. Radzymińskiej z ubiegłego roku), a także projektów zielonych (modernizacja skwerów, 300 drzew dla Pragi) z ubiegłorocznej edycji budżetu.

KMI

Brak komentarzy :