sobota, 12 października 2013

300 Prażan jak 300 Spartan - społeczny protest w obronie parku przy ul. Kawęczyńskiej

Około 300 mieszkańców Pragi spotkało się dziś w parku przy ulicy Kawęczyńskiej, aby wspólnie wyrazić swój obywatelski protest przeciwko planom jego zniszczenia pod budowę Trasy Świętokrzyskiej. Mieszkańcy utworzyli symboliczny, żywy łańcuch okalający kilkudziesięcioletnie drzewa, przeznaczone przez urzędników miejskich do wycinki.

Pod protestem przeciwko planom poprowadzenia Trasy przez park, skierowanym do Wojewody Warszawskiego i Prezydent Warszawy podpisało się kolejnych kilkaset osób.

Zawiązał się społeczny Komitet Obrony Parku przy Kawęczyńskiej, który wspólnie z naszym stowarzyszeniem będzie dalej działał w obronie parku. 

O planach kolejnych działań w obronie parku będziemy na bieżąco informować. Protest można też poprzeć na Facebooku, poprzez fanpage parku

Ludzie byli oburzeni - lekceważeniem ich podstawowych potrzeb, ukrywaniem skutków tej inwestycji przed opinią publiczną, brakiem konsultacji społecznych, złym traktowaniem Pragi przez urzędników.

Były głosy i chętni do działań radykalnych - przykuwania się do drzew i blokowania działań ekip budowlanych.

Może do tego dojść jeśli głos mieszkańców nadal będzie lekceważony!!!!!!!

Dla wszystkich urzędników odpowiedzialnych za budowę Trasy Świętokrzyskiej wszyscy mieli jeden prosty komunikat:

PARKU POD BUDOWĘ TRASY
NIE ODDAMY!!!!!!!!!!!!! 

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM MIŁOŚNIKOM PARKU - MIESZKAŃCOM, KTÓRZY ZAINICJOWALI DZISIEJSZY PROTEST I POMOGLI W JEGO ORGANIZACJI :)))))))))
   

Brak komentarzy :