Teren objęty remontem
Całość wykonanych prac prezentuje się dość solidnie. Czy jednak można mówić w tym przypadku o modelowej rewitalizacji praskiego podwórka?
Jest zima i nie zasiano jeszcze nowej trawy, jednak na zdjęciach widać dość wyraźnie, że\e granitowa kostka pokrywa niemal 85% powierzchni podwórza między kamienicami. Skorzystają z tego osoby parkujące tam samochody, choć o wiele przyjemniej dla oka byłoby, gdyby proporcje kostka vs trawniki były bardziej wyrównane.
Powierzchnia między budynkami niemal w całości wyłożona jest kostką.
Na tym zdjęciu widać jedno z 3 nowych drzew (chyba dobrze policzyliśmy) zasadzonych podczas remontu.
Najprzyjemniejsze wrażenia robi ten niewielki skwer z dwiema ławeczkami. Szkoda jednak, że nie zamontowano też małego stolika (np. szachowego), czy koszy na śmieci.
Miejmy nadzieję, że remont podwórka między Łomżyńską, Otwocką i Łochowską to zwiastun rewitalizacji dla kolejnych michałowskich podwórek. Wskazane byłoby jednak większe uwzględnianie przy rewitalizacji takich miejsc nowych nasadzeń drzew, czy krzewów. Pocieszający jest fakt wykorzystania do rewitalizacji tego podwórka naprawdę dobrej jakości materiałów, czego zabrakło choćby przy remoncie ul. Kawęczyńskiej.
KMI
4 komentarze :
Zamiana klepiska w parking ma być modernizacją? Kpina!
2 ławeczki i 3 drzewa? To jest potencjalnie świetna przestrzeń do integracji mieszkańców. Tu powinny być place zabaw, może jakaś altana - miejsce do siedzenia i plotkowania w złą pogodę, więcej ławek, jakiś teren do poodbijania piłki czy badmintona.
"moderniczcja" XXI w...
I jeszcze jedno. Następnym krokiem "modernizacji", tak aby zachować styl powinno być ocieplenie okolicznych budynków i pomalowanie ich w paselowe kolory z obowiązkowymi ślaczkami, aby odesłać w niebyt szary PRL.
Najpierw się pouczcie co to w ogóle jest rewitaliazcja bo to to na pewno nią nie jest.
Plac zabaw masz przecież za tym blokiem ,jak i siłownie odkrytą. Wyburzyć jeszcze zamurowane rudery i będzie elegancko .
Prześlij komentarz