piątek, 19 września 2014

V Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych - 27 września br.

W następną sobotę, 27 września 2014 r. fani prawdziwych, pięknych oraz nieoczywistych aut będą mieli okazję spotkać się w wyjątkowym miejscu. W trakcie „Święta Konesera i ulicy Ząbkowskiej” organizujemy jako PSM Michałów V Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych. Wspomagać nas będzie Magazyn Prawdziwych Samochodów „ClassicAuto”.


W programie m.in.:

12:00-19:00 ClassicAuto Kawa & Samochody – niezobowiązujące spotkanie właścicieli i fanów prawdziwych samochodów w Praskim Centrum „Koneser” (przewidywany udział ok. 100 klasycznych aut). Wydarzenie organizowane przez Magazyn Prawdziwych Samochodów „ClassicAuto”

13:00-19:00 V Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych – od godziny 13.00, tradycyjnie pod Bazyliką NSJ przy ul. Kawęczyńskiej na praskim Michałowie, oglądać będzie można zabytkowe samochody. 75 załóg wystartuje, by zmierzyć się w rajdzie nawigacyjnym. Jak zawsze wspólnie z niezawodnym „Stadem Baranów” zadbamy o zaskakującą trasę i trudne zadania dla uczestników. 

Na mecie Rajdu w Centrum Praskim „Koneser” publiczność będzie miała okazję podziwiać z bliska niezwykłe automobile i porozmawiać z właścicielami aut, którzy chętnie opowiadają o swojej pasji i historii pojazdów. W poprzednich latach startowały takie auta jak np.: Austin A125 Sheerline Saloon, BMW 2002Ti, Lancia Fulvia Coupe, Ford 12m P6, Mazda RX-7, Mercedes Benz 500 SEC, Tarta 600 Tatraplan, Volkswagen T1 Bulli oraz znane i lubiane Polskie Fiaty, Syreny i Warszawy. 


Rajd jest objęty patronatem Automobilklubu Polski.

Wręczenie nagród dla zwycięzców przewidujemy około godziny 18:30 w Centrum Praskim „Koneser”.

W tym roku dzięki hojności sponsorów i pomocy Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, zabytkowy autobus przywiezie dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych na start V Praskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych pod Bazyliką NSJ i metę rajdu w Praskim Centrum „Koneser”.

Serdecznie zapraszamy!

materiały organizatora, oprac. KMI

Brak komentarzy :