wtorek, 15 stycznia 2013

Kryzys a budowa Trasy ŚwiętokrzyskiejNiedawno apelowaliśmy, po raz kolejny, żeby Trasy Świętokrzyskiej nie budować w forsowanym obecnie na siłę przez Miasto kształcie "miejskiej autostrady".

Jednym z argumentów było wprowadzanie ruchu do centrum miasta, w ul. Świętokrzyską, która ma być zwężona. Gazeta Stołeczna - piórem red. Osowskiego - zmieszała nas wtedy z błotem.

A tu dziś nagle, proszę: artykuł w "Stołku", który przytacza podobne do naszych argumenty: krytykuje "miejskie autostrady" i "rozdęte inwestycje" w czasach kryzysu. Wspomina nawet o braku obwodnicy Pragi.

W artykule "zapomniano" tylko wspomnieć o Trasie Świętokrzyskiej, której budowa jest forsowana z wielkim uporem czyli planowanym warszawskim "Prospektem Lenina" pomiędzy zwężaną ul. Świętokrzyską a wąziutką i zrujnowaną ul. Księcia Ziemowita.

A tu artykuł: GW: kryzys a budowa autostard w centrum

Ps.: niestety wartość merytoryczna tego artykułu jest porównywalna z tym, w którym red. Osowski zmieszał nas z błotem, a o którym pisalismy tu: słabe nerwy red. osowskiego, ale przynajmniej tym razem emocje dziennikarzy GW trochę sprzyjają naszej sprawie;).

Brak komentarzy :