niedziela, 11 lutego 2018

Urodziny, urodziny Pragi

Po raz kolejny dołączyliśmy, jako PSM Michałów, do organizacji i inicjatyw społecznych aktywnie działających na Pradze w ramach akcji Urodziny Pragi (Na Pradze, Fundacja Zmiana, Towarzystwo Przyjaciół Pragi, Gwara Warszawska, Kolekcjonerzy Czasu). Okazja była w tym roku szczególna, bo nasza jubilatka obchodzi 370. urodziny. Właśnie tyle lat upłynęło odkąd król Władysław IV Waza wydał akt lokacji Pragi (można go oglądać obecnie w Muzeum Pragi, do czego zachęcamy).


W tym roku dzieje się bardzo dużo (bo świętowanie urodzin trwa aż do 22 lutego), choć kulminacja przypadała na sobotę i niedzielę. Byliśmy w kilku miejscach, kilka akcji animowaliśmy. Poniżej krótka fotorelacja.

Zaczęliśmy do wystawy plenerowej, którą udało się stworzyć dzięki minigrantom z CAL - wystawę starych zdjęć okolicy można oglądać na ogrodzeniu jordanka. Zainteresowanych nie brakuje :)Byliśmy też na Brzeskiej, na biciu rekordu w jedzeniu praskiej potrawy narodowej, czyli pyz. Rekord został pobity. Wydano oficjalnie 375 porcji. Kolejka chętnych była długaaaa ;)
Pyz nigdy za wiele, więc wspólnie z Domem Sąsiedzkim Szmulowizna zabraliśmy się za gotowanie pyz. Nie zabrakło również gier planszowych!
A wieczorem afterparty w Galerii Szuflada - warsztaty robienia biżuterii, wspaniały koncert warsiaskich szlagierów Sławka Korsana i przepyszny tort przygotowany przez Magdę, córkę właścicieli Szuflady, Eli :)


Po tylu spożytych kaloriach nie mogło zabraknąć spaceru po Szmulkach i Michałowie, który tradycyjnie poprowadził Krzysiek Michalski z naszego stowarzyszenia.To były wyjątkowe urodziny. Mamy nadzieję, że kolejne będą jeszcze fajniejsze!
No i nie zapominamy, że święto trwa nadal. O kolejnych wydarzeniach czytajcie na www.urodzinypragi.pl :)

1 komentarz :

Vars pisze...

Pyzy i tort wyglądają apetycznie. Galeria zdjęć z archiwum na ogrodzeniu Jordanka - to dobry i ciekawy pomysł!