niedziela, 19 marca 2017

Nowe biletomaty na Szmulkach i Michałowie

Doczekaliśmy się. Mennica Polska S.A., operator biletomatów w Warszawie, rozpoczął montaż tych urządzeń w dwóch lokalizacjach, które wskazaliśmy - przy sklepie Pelcowizna na Ząbkowskiej oraz przy pętli przy Bazylice. 

Tym samym kończy się dość żmudne, bo trwające niemal 3 lata, postępowanie. Po raz pierwszy o biletomat wystąpiliśmy do ZTM latem 2014 r., gdy kolejny raz został zamknięty na całe wakacje jedyny kiosk w okolicy.

Wówczas nie było szans na to urządzenie. Nie poddaliśmy się. Jesienią 2015 r., przy wsparciu burmistrza, złożyliśmy kolejny wniosek - o 2 biletomaty przy Bazylice i przy Pelcowiźnie. Procedura uzyskiwania najprzeróżniejszych zgód trwała niemal 2 lata. W międzyczasie przypominaliśmy się w ZTM (vide poniższe pismo, które dostał Krzysiek Michalski z naszego stowarzyszenia szczególnie zaangażowany w ten temat).


Wreszcie udało się. Biletomat przy Pelcowiźnie już stoi (choć jeszcze nie został uruchomiony), a ten przy Bazylice ma zostać zamontowany w najbliższych dniach (podstawa już została wylana).
Po raz kolejny na tym przykładzie widać, że determinacja się opłaca, a okolica zyskała następne rozwiązania ułatwiające życie mieszkańcom (po bankomacie i stacjach rowerów Veturilo).

Zapraszamy do współpracy i zgłaszania pomysłów na stowarzyszenie.michalow@gmail.com.

Brak komentarzy :