sobota, 17 grudnia 2016

Łochowska 31 ożyje - startuje Miejsce Aktywności Lokalnej

Pamiętacie jeszcze klimatyczną kawiarnię Cafe Skene w kamienicy przy Łochowskiej 31? My pamiętamy, chociaż od jej zamknięcia minęło dobrych kilka lat. Lokal stał pusty, ale się doczekał drugiej szansy - właśnie powstaje w nim Miejsce Aktywności Lokalnej "Dom Sąsiedzki Szmulowizna", który organizuje Fundacja "Hereditas".

Można by powiedzieć, że marzenia się spełniają - od 2014 r., tj. pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego postulujemy stworzenie na Szmulkach miejsca, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł przyjść - niezależnie od wieku, wykształcenia, grubości portfela itp., aby nie tylko spędzić miło czas z sąsiadami, ale również podzielić się swoimi pomysłami na Pragę. Miasto wsłuchało się w te głosy i w tym roku zapadła decyzja o wdrożeniu pilotażowego projektu właśnie na Łochowskiej 31. 

Prace w środku jeszcze trwają - dom sąsiedzki ma zainaugurować działalność w styczniu 2017 r., ale pierwsze aktywności (patrz "Wigilia Sąsiedzka") już są realizowane. Zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją.
Główne wejście do lokalu będzie od strony Łochowskiej


W środku trwa remont


Pojawiły się  kaloryfery, ale ciepło z sieci popłynie dopiero w kolejnym sezonie... Tę zimę trzeba przetrwać grzejąc prądem.
Tu będzie kanciapa administracyjna :)


Animacja na podwórkuAnimatorki 

Warto włączyć się w działania domu sąsiedzkiego i zgłaszać swoje pomysły na działania. W końcu to ma być miejsce dla NAS wszystkich!

Brak komentarzy :