niedziela, 24 kwietnia 2016

Kolejne reklamy znikają z praskich ulic

Wielokrotnie pisaliśmy o naszych działaniach na rzecz usunięcia z praskich ulic nielegalnych reklam. Czas pochwalić się kolejnymi efektami tych działań.

Targowa 59

Od ponad roku na fasadzie zabytkowej kamienicy będącej we władaniu wspólnoty mieszkaniowej wisiała płachta reklamowa promująca aptekę mieszczącą się w parterze budynku. Po naszej interwencji w Wydziale Estetyki Przestrzeni Publicznej reklamę kolidującą z planem miejscowym i wpisem obszarowym ulicy Targowej do rejestru zabytków wreszcie zdjęto.

Do niedawna fasada budynku wyglądała tak, jak na poniższym zdjęciu.


Obecnie budynek wygląda tak - nie ma płachty zasłaniającej trzy okna, jednak kilka mniejszych reklam nadal czeka na usunięcie.


Białostocka 5

Na trawniku przed budynkiem wspólnoty od wielu lat sterczał stelaż reklamowy. Niedawno, dzięki pomocy WEPP został wreszcie usunięty.


Dziś po stelażu nie ma praktycznie śladu (poza przekopaną ziemią).Białostocka 10/18

Szkoła podstawowa nr 73 - nasz i radnego Pietruszyńskiego połowiczny sukces. Połowiczny bo zniknęła dopiero połowa nielegalnych reklam okalających ogrodzenie szkoły od strony Brzeskiej i Białostockiej. Było 8 bilbordów, zostały 4. Walczymy o usunięcie wszystkich.To oczywiście nie koniec działań. Mnóstwo reklam niezgodnych z przepisami nadal "zdobi" ulice naszej dzielnicy. Czas zrobić z tym porządek!

KMI

1 komentarz :

Anonimowy pisze...

BRAWO!!!!