sobota, 5 grudnia 2015

Sobotnie sprzątanie Pragi z Burmistrzem

Dziś przed południem po raz kolejny sprzątaliśmy Pragę. Do udziału w akcji udało się zachęcić Burmistrza Pawła Lisieckiego, pracowników Urzędu Dzielnicy Praga Północ, mieszkańców oraz aktywistów z zaprzyjaźnionej fundacji "Świat bez Wandalizmów".

Sprzątaliśmy teren przy placu zabaw i siłowni plenerowej na ul. Białostockiej. Od wielu tygodni, pomimo naszych zgłoszeń, teren ten wyglądał tak jak na poniższym zdjęciu.W tej stercie śmieci było wszystko - pampersy, zniszczony sprzęt RTV, szkło, metal, odpady budowlane itp. Uprzątnięcie terenu zajęło ok. 2 godzin. Efekty widać na zdjęciach.Trudno jednoznacznie wskazać, kto to miejsce tak bardzo zaśmiecił. Jedyne informacje pozwalające na jakąkolwiek identyfikację stanowiły liczne paragony jednego z praskich sklepów, które znaleźliśmy usuwając kolejne warstwy śmieci. 
Odwiedziliśmy ten sklep, ale ekspedientka nic nie widziała, nic nie słyszała... Burmistrz Lisiecki zadeklarował nam, że zainteresuje tematem odpowiednie służby. Trzymamy za słowo.

Dziękujemy wszystkim za udział w dzisiejszej akcji - Burmistrzowi oraz pracownikom Urzędu za wsparcie organizacyjne, a wszystkim wolontariuszom za ich pracę na rzecz poprawienia wizerunku Pragi Północ. Jednak na sobotnim sprzątaniu się nie skończy. W pobliżu wspominanego dzikiego śmietniska są kolejne miejsca, które należałoby uporządkować!

KMI

Brak komentarzy :