piątek, 29 czerwca 2018

Ratujemy parking dla mieszkańców

Siedlecka 58 - działka z roszczeniami w tle. Przez lata zaniedbana i służąca jako dzikie wysypisko śmieci. W sprawie jej uprzątnięcia i ucywilizowania interweniowaliśmy wielokrotnie:

- w 2014 r. z okolicznymi wspólnotami mieszkaniowymi- w 2016 r., już po wybudowaniu na sąsiedniej działce nowego budynku, gdy remontujący lokale mieszkalne podrzucali śmieci


Sami też nieraz działkę sprzątaliśmy z większych śmieci.

Po zakończeniu wspominanej budowy teren pełniący wcześniej rolę zaplecza robót budowlanych został zaadaptowany przez mieszkańców na tymczasowy parking. Nie było to może rozwiązanie idealne, ale choć częściowo rozwiązywało problem parkowania w tej części Pragi i zapobiegało zastawianiu autami wąskich chodników.

Niestety, nie spodobało się to jednemu z radnych, który powołując się na "zaniepokojonych mieszkańców Szmulowizny" wystąpił z "interwencją". Sprawa trafiła do ZPTP, który nie stwierdził zanieczyszczenia działki. Mimo to decydenci podjęli decyzję o wygrodzeniu terenu

W minioną środę zaczęło się wygradzanie...Zaalarmowani przez zaniepokojonych mieszkańców podjęliśmy szybką interwencję u Władz Dzielnicy i ZPTP. W jej efekcie teren zostanie ogrodzony, ale zachowany zostanie wjazd i tym samym parking pozostanie.


Dziękujemy za zrozumienie różnych potrzeb mieszkańców :)

Brak komentarzy :