niedziela, 24 czerwca 2018

Pierwszy krok w kierunku parku linearnego "Aleja Tysiąclecia"

Pod koniec marca br. światło dzienne ujrzała koncepcja rewitalizacji zieleni na Pradze, nad którą od jesieni pracował Zarząd Zieleni m. st. Warszawy (przy naszym skromnym wkładzie :) ). Jednym z najciekawszych elementów zmian jest stworzenie w ciągu niewybudowanej na szczęście Trasy Tysiąclecia parku linearnego. Pierwszym elementem tego zielonego pasa ciągnącego się od Kijowskiej do 11 Listopada, który zostanie zrealizowany jest park kieszonkowy ("pocket park") między "małą" Radzymińską, a Białostocką.


Park kieszonkowy był jednym ze zwycięskich projektów z ubiegłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Autorem pomysłu jest Adam Leśniewicz. Nasze stowarzyszenie aktywnie wspierało ideę Adama na etapie głosowania i bardzo nas cieszy, że znalazła ona uznanie innych mieszkańców.


W ramach ogłoszonego niedawno przez ZPTP przetargu wykonane mają zostać parkowe alejki oraz ustawiona mała architektura.A w bieżącej edycji BP można zagłosować na kontynuację projektu, do czego niniejszym zachęcamy prezentując szortlistę stworzoną przez stowarzyszenie "Porozumienie dla Pragi".

Brak komentarzy :