sobota, 22 kwietnia 2017

Porządki zrobione

Tak jak zapowiadaliśmy, w sobotę wzięliśmy się za robienie porządków na Pradze. Celem akcji było zwrócenie uwagi urzędników i mieszkańców na problem dzikich wysypisk pojawiających się w różnych częściach dzielnicy.

Razem z Towarzystwem Przyjaciół Pragi i Radą Kolonii Śliwice sprzątaliśmy w trzech lokalizacjach - my na Szmulkach, TPP na Nowej Pradze, a mieszkańcy Śliwic na terenie swojego osiedla. Poniżej relacja fotograficzna ze sprzątania naszej okolicy.


Zaśmiecony teren między Łochowską i Siedlecką - pierwsza działka do wysprzątaniaEkipa rusza do boju o czystą okolicęA tutaj nasz urobek i zbiorcza fotka ekipy sprzątającej na zakończenia pierwszego etapu akcjiEfekty poniżejRuszamy dalej - na Wołomińską, gdzie czeka góra śmieciNasza wypróbowana ekipa wkracza do akcji
A tutaj możecie zobaczyć efekt końcowy


Po zakończeniu sprzątania udaliśmy się do Domu Sąsiedzkiego "Szmulowizna", gdzie czekały zasłużone przepyszne gofry (przygotowane przez nieocenioną Małgosię) oraz upominki dla najlepszych uczestników akcji.
Sąsiedzkie sprzątanie z pewnością powtórzymy, bo dzikich wysypisk jeszcze trochę pozostało, np. przy Avii i na Białostockiej 49. 

Dziękujemy za wsparcie naszych działań - szczególnie Maciejowi Wójtowiczowi i Dariuszowi Gapysowi z ZPTP za wsparcie materiałowe i logistyczne oraz załodze Domu Sąsiedzkiego Szmulowizna - a także za udział - Adamowi, Sylwkowi, Karolowi, Dominice, Kasi, Tomkowi, Ani, Luizie, Małgosi, Majce, radnym, którzy przybyli na akcję - Mariuszowi i Oli - oraz wszystkim dzieciakom, które zaangażowały się w sprzątanie. Liczymy, że uda się akcję powtórzyć, bo w grupie jest moc!

Autor relacji:
Krzysztof Michalski, koordynator akcji z ramienia PSM Michałów

Brak komentarzy :