niedziela, 23 sierpnia 2015

Walczymy o porządne tramwaje dla Szmulek i Michałowa

Po wielu miesiącach obserwacji i nadziei na poprawę sytuacji panującej na Pradze w związku ze zmianami kursowania tramwajów po zakończeniu budowy II linii metra, na początku sierpnia postanowiliśmy dać wyraz naszemu niezadowoleniu i napisaliśmy petycję do Zarządu Transportu Miejskiego oraz zarządu spółki Tramwaje Warszawskie.
Pojedynczy wagon Konstal 105Na na pętli przy Bazylice

Poniżej zamieszczamy kopię petycji do ZTM oraz Tramwajów Warszawskich, w której prosimy o:
  1. Unowocześnienie taboru dla linii nr 13 (obecnie wykorzystywane tramwaje to w większości przestarzałe modele Konstal 105Na, bez klimatyzacji oraz obniżonych wagonów, co szczególnie doskwiera ludziom starszym, podróżującym "13" do Bazyliki NSJ),
  2. Wydłużenia godzin kursowania - obecnie ok godz. 22:00 mieszkańcy chcący wydostać się z tego obszaru, rozpoczynają, parafrazując Bareję, "wieczór pieszego pasażera",
  3. Dostawienia dodatkowych wagonów dla "13" na kursy weekendowe - pojedynczy wagon Konstal 105Na, startujący spod Bazyliki, często w całości zapełnia się już na tym przystanku, a jazda nadmiernym w tłoku negatywnie wpływa na jakość podróży komunikacją publiczną.

Mamy nadzieję, że nasza petycja zostanie potraktowana poważnie i jej skutkiem będzie poprawa jakości połączeń tramwajowych kursujących do i spod Bazyliki. 
O dalszych działaniach w tej sprawie będziemy informowali na bieżąco.

KMI

Brak komentarzy :