poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Cała Praga w kwiatach? Zróbmy to!

Od wielu lat Towarzystwo Przyjaciół Warszawy wraz z władzami naszego miasta organizuje konkurs "Warszawa w kwiatach i zieleni". Korzenie tego konkursu sięgają czasów, gdy w Warszawie rządził prezydent Starzyński. Idea samego konkursu związana była z zaangażowaniem mieszkańców w prace na rzecz poprawy przestrzeni publicznej, właśnie dzięki zieleni, kwiatom, nasadzeniom. 

I tak jest do dziś. Obecnie konkurs adresowany jest do mieszkańców, firm, a także instytucji publicznych. Wśród dotychczasowych laureatów konkursu nie brakuje prażan. Przykładowo jedną z nagród w ubiegłym roku otrzymali Państwo Pozorek, właściciele wspaniałej piekarni i Muzeum Chleba przy ul. Jadowskiej. Patrząc na poniższe zdjęcia, jesteśmy przekonani, że nasi sąsiedzi otrzymają nagrodę również w tym roku.
Marzy nam się, aby podobny konkurs, tylko dla mieszkańców Pragi, był organizowany przez Zarząd naszej Dzielnicy. Nagrody można byłoby przyznawać mieszkańcom za wystrój balkonów, wspólnotom i grupom sąsiedzkim za podwórka, wreszcie mieszkańcom ulicy za dbanie o przestrzeń wspólną w najbliższym sąsiedztwie.

W takim konkursie już dziś byłaby spora konkurencja, o czym świadczą poniższe zdjęcia wykonane w tym roku na Michałowie, Szmulkach, Starej i Nowej Pradze.


Ulica Łomżyńska


Ulica Zachariasza


Ulica Michałowska


Ulica Łochowska


Ulica Wołomińska


Ulica Zachariasza


Ulica Korsaka


Ulica Korsaka


Ulica Zachariasza


Ulica Radzymińska


Ulica Łomżyńska


Ulica Tarchomińska


Ulica Białostocka


Ulica Białostocka


Ulica Białostocka


Ulica Szwedzka


Ulica Targowa

Zachęcamy Was, aby wykorzystać powyższe zdjęcia jako inspirację do zmiany swojego najbliższego otoczenia. Jeśli macie zdjęcia zadbanej przestrzeni na Pradze, podwórek, czy balkonów, możecie wysłać je na nasz adres stowarzyszenie.michalow@gmail.com.

Zamieścimy je na naszym blogu.

KMI

Brak komentarzy :