wtorek, 11 czerwca 2013

Praga nie śpi - NOC PRAGI 14 czerwca

Podobnie jak Noc Muzeów, również Noc Pragi na stałe zagościła w warszawskim kalendarzu kulturalnym. W tym roku już po raz czwarty będziemy mogli cieszyć się przez całą noc atrakcjami prawego brzegu :)


Tegoroczna edycja Nocy Pragi zagościła także na Michałowie i wzdłuż ulicy Kawęczyńskiej.
Na pewno warto w piątek odwiedzić Warszawskie Muzeum Chleba pana Mariana Pozorka na ulicy Jadowskiej 2. Goście pana Mariana poznają tajniki dawnego pieczenia chleba, a dodatkową zachętą dla głodnych i spragnionych będą gorące rogaliki, kawa i herbata. W Noc Pragi Muzeum Chleba otwarte jest od godz. 19 do północy.

W piątkową noc otwarta będzie również Galeria Szuflada mieszcząca się na parterze kamienicy na Kawęczyńskiej 4. Na zwiedzających czekają historyczne zdjęcia Pragi i Warszawy, ceramika, napoje i słodkości (słynne domowe ciasto), a także pokazy kina domowego. Eksponaty Galerii będzie można również zakupić.

Będąc na początku Kawęczyńskiej warto wpaść do praskich harcerzy, których hufiec mieści się w budynku pod nr 2. Harcerze przypomną nam jak wyznaczać azymut, a także nauczą szyfrować wiadomości. Chętni będą mogli poszukać skarbów przy pomocy wykrywacza metali, a na wszystkich łasuchów czeka harcerska kawiarenka. Hufiec w piątek będzie otwarty od godz. 20 do 23.

Więcej atrakcji tegorocznej Nocy Pragi znajdziecie na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/465018273589463/?ref=22

Brak komentarzy :