środa, 5 listopada 2014

Zabytki Michałowa wreszcie dobrze oznakowane

Mały sukces całego stowarzyszenia, a zwłaszcza jednego z naszych członków, Krzyśka Michalskiego, który projekt pilotował - na najważniejszych zabytkach Michałowa zawisły wczoraj tablice Miejskiego Systemu Informacyjnego przedstawiające historię tych obiektów.

Do ich montażu udało się Krzyśkowi przekonać Zarząd Dróg Miejskich (odpowiada za MSI), właścicieli poszczególnych obiektów, Stołecznego Konserwatora Zabytków, a także przygotować teksty widniejące na  tablicach. Poniżej zamieszczamy zdjęcia poszczególnych modułów. 


Jednej tablicy nie udało się niestety zamontować - pełnomocnik wietnamskich właścicieli "Drucianki" nie wyraził zgody na montaż na tym cennym w skali całego miasta obiekcie. O aktualnej sytuacji dotyczącej tego zabytku wkrótce napiszemy na blogu (podjęliśmy ponowną interwencję w Biurze Konserwatora). Poniżej wizualizacja tablicy przygotowanej dla "Drucianki".


To nie koniec zmian w przestrzeni Michałowa. W ramach krzyśkowego projektu już wkrótce na skrzyżowaniu Otwockiej i Kawęczyńskiej stanie miejska mapa, która zdecydowanie ułatwi poruszanie się po Michałowie i Szmulkach turystom oraz osobom z innych części Warszawy.
Ponadto po wielu latach naszych starań wreszcie udało się doprowadzić do wyburzenia nieestetycznego muru ogłoszeniowego, który stał w sąsiedztwie zabytkowej Bazyliki. W jego miejscu wczoraj ustawiony został słup ogłoszeniowy (choć wymaga jeszcze kilku poprawek).

Działamy i zachęcamy do działania. Bo jak widać, da się!!!

KMI

Brak komentarzy :