poniedziałek, 22 kwietnia 2013

W POSZUKIWANIU KOSZA NA ŚMIECI

Pełni  wiary w oświadczenie Zarządu Praskich Terenów Publicznych, że liczba koszy na odpady w naszej okolicy jest "dostateczna i każdy mieszkaniec wykazując dobrą wolę w usuwaniu nieczystości może z nich skorzystać" postanowiliśmy udać się na ich poszukiwanie.
Zaczęliśmy od ulicy Siedleckiej. 


Na całej jej kilometrowej długości nie ma ani jednego miejskiego kosza na zwykłe odpady. Są tylko trzy pojemniki przeznaczone na psie odchody. "Pełen dobrej woli" mieszkaniec z papierkiem w ręku musi iść przez 10 minut, aby dotrzeć do najbliższego kosza.Idziemy uczęszczaną ulicą Otwocką - na skrzyżowaniu z Kawęczyńską jest jeden kosz, na skrzyżowaniu z Siedlecką koszy brak - dlatego ludzie wrzucają odpadki do donic na kwiaty. Po dwustu metrach napotykamy kosz na wysokości szkoły na Otwockiej 3. Kolejne skrzyżowanie - z ul. Łochowską: żadnego kosza.Wreszcie na skrzyżowaniu z ul. Łomżyńską znajdujemy następny kosz. Na około 500 metrowym odcinku ulicy Otwockiej po jednej stronie ulicy nie ma żadnego pojemnika, a po drugiej stronie jest raptem jeden. Karny obywatel z papierkiem musi się nieźle nachodzić.....

Na Otwockiej nie ma żadnego pojemnika na psie odchody, mimo, że to ulubiona trasa spacerowiczów z psami.


Na ulicy Łochowskiej jest podobnie. Jeden kosz u zbiegu z Łomżyńską, potem długo, długo nic i po 500 metrach jeden kosz u zbiegu z Zachariasza. 


Poza nim na ulicy ulokowano tylko trzy pojemniki na psie odchody.Na Wołomińskiej nie jest lepiej - nie udało się znaleźć żadnego kosza.

Dziękujemy więc naszej wszystkowiedzącej władzy, że tak nas zachęca do aktywności fizycznej - może wprowadzi nową dyscyplinę - chód z papierkiem na jeden kilometr albo rzut ogryzkiem do kosza przez skrzyżowanie? 

2 komentarze :

Anonimowy pisze...

It's not my first time to visit this web page, i am browsing this web site dailly and get fastidious facts from here every day.

My web site :: kanapy z funkcją spania

Anonimowy pisze...

I truly love your blog.. Pleasant colors & theme.
Did you build this website yourself? Please reply back
as I'm trying to create my very own website and would like to learn where you got this from or what the theme is named. Thanks!

Also visit my page :: tusze