niedziela, 26 sierpnia 2012

DZIELNICOWE SUKCESY INWESTYCYJNE

Otrzymaliśmy odpowiedź od Pana Burmistrza po naszej interwencji w sprawie zalewania po opadach deszczu ulic Otwockiej i Siedleckiej:https://docs.google.com/file/d/0Bw_mSLLgTSnJVDlWR2VJVzVCV28/edit
Według zawartych w nim twierdzeń winowajcą jest wykonawca remontu budynku szkoły Otwocka 3.
Tyle, że skrzyżowanie było zalewane po deszczach od razu po wykonaniu progów spowalniających i już wtedy nietrudno było wysnuć wniosek, że jest ono efektem niewłaściwego wykonania odwodnień. Potem nieczyszczone i niekonserwowane odpływy zatkały się zupełnie. 
Ale w tym przypadku winni są wszyscy, tylko nie Wydział Infastruktury Urzędu Dzielnicy, odpowiedzialny za remont i konserwację skrzyżowania.
Dopisujemy ten remont do serii sukcesów inwestycyjnych dzielnicy Praga Północ do których należą remont ulicy Białostockiej, dzięki któremu samochody parkują na chodnikach a piesi chodzą po ścieżce rowerowej, która pojawia się na jednej trzeciej długości ulicy i znika na dwóch trzecich jej długości, budynku komunalnego na ulicy Białostockiej, z którego kilka dni po oficjalnym oddaniu do użytku spadła duża część elewacji oraz szumnie nazywanej remontem faktycznej dewastacji zabytkowego budynku szkolnego przy ul. Otwockiej 3, w ramach której  usunięto oryginalne dobrze zachowane ogrodzenie, a na dach budynku wstawiono blaszaną budę o urodzie kontenera budowlanego. 
Czekamy na dalsze sukcesy inwestycyjne Dzielnicy. 


Zatkane odwodnienie na skrzyżowaniu Otwockiej z Siedlecką 
Blaszana buda na zabytkowej szkole Otwocka 3
nowy budynek komunalny na Białostockiej ze spadającą elewacją
ulica Białostocka po modernizacji - samochody blokujące chodnik i piesi spychani na ścieżkę rowerową

Brak komentarzy :