piątek, 2 stycznia 2009

Spichlerz w TVN Warszawa

dwa grudniowe reportaże w nowej telewizji warszawskiej TVN Warszawa
Mieszkancy ratuja Spichlerz
Spichlerz albo droga
w tym drugim troche źle postawione pytanie, bo obiekt i tak nie stoi na linii Trasy,
chodzi tylko o połączenie go z Parkiem i oddalenie Trasy od niego w kierunku nieuzytkow wokol torow PKP oraz rozpoczecie procesu rewitalizacji terenu na cele kulturalne.
i szkoda, ze ani słowa o naszym Stowarzyszeniu
mamy nadzieje to jutro naprawić w kolejnym reportażu w plenerze

3 komentarze :

Anonimowy pisze...

Dopóki sam nie zacząłem się interesować historią dzielnicy, planami jej rewitalizacji etc, nigdy nie słyszałem o Praskim Stowarzyszeniu Mieszkańców "Michałów". Nigdy. więcej otwartości? Gdzie plakaty informacyjne? Czemu nikt nic nie wie, poza kółeczkiem wzajemnej adoracji. Jacyś zanadto elitarni jesteście.

tomek pisze...

Przykro, ze autor reportażu tak pomieszał fakty:
- Trasa Świetokrzyska nie będzie obwodnicą Pragi, przeciwnie bedzie Pragę przecinać koncentrycznie do Centrum. Obwodnicą Pragi ma być Trasa Tysiąclecia czyli trasa łącząca Rondo Wiatraczna i Rondo Żaba;
- Nie jest alternatywą spichlerz albo Trasa,obok są hektary nieużytków do wykorzystania pod Trasę, przeszkodę stanowi punkt przejścia Trasy przez tory kolejowe, uchwalony nieszczęśliwie w planie zagospodarowania dla Targówka oraz brak porozumienia z PKP ws wykorzystania ich terenow pod Trasę,
- nawet w przypadku realizacji obecnego projektowanego przebiegu Trasy Świętokrzyskiej zburzeniu ma ulec jeden z trzech budynków terenu Młyna Michla (obecnie budynek bez dachu) a nie pokazywany w reportażu spichlerz, który ocaleje. Plany jego rewitalizacji nie są więc sprzeczne nawet z obecnym projektowanym przebiegiem Trasy.
Jak na tak krótki materiał, niestety sporo tych gaf...:((

pralkafrania pisze...

Więcej otwartości dla ... Anonima? Otóż spieszę wyjaśnić, że nie jesteśmy elitarną grupą, aczkolwiek fakt, nasze stowarzyszenie tworzy nieliczna grupa osób. Jak powszechnie wiadomo - nie w ilości siła. I zdecydowanie nie jest naszym celem autoreklama, mamy bardziej ambitne pomysły, zadania, plany. O wielu można poczytać na tym blogu, który dostępny jest dla wszystkich chętnych, których interesują sprawy Pragi Północ, rejonu Szmulowizny, a w szczególności Michałowa. Tu mieszkamy, tu działamy i chcemy aby z każdym dniem żyło się w tym miejscu lepiej, nie tylko nam, wszystkim naszym sąsiadom. Mamy już na swoim koncie sukcesy i wierzymy, że w niedługim czasie będą następne. Działamy razem od niedawna i absolutnie nie jesteśmy kółeczkiem wzajemnej adoracji.